>Secret Garden

Ödülleri toplayan gönüllerde taht kuran "Secret Garden" dizisini 4 günlük bir çalışma sonunda bitirebildim. Ben neden geri kaldım diye üzülmüyorum bu diziden, zira çok iyi yapımları var Korelilerin ben napabilirim ? Hepsini aynı anda takip edemiyorum. Güncel bir dizi ise zaten baştan bütün bölümler eklensin sonra hallederim diye atlıyorum, uzun sürüyor dönmem.

Konusu direk etkileyecek, muhakkak izleyin falan diye yazacak değilim. Kaldı ki Kore dizilerini zaten bilenler konulara mıknatıs gibi çekileceklerini bilirler. Hele hele herkesin dilinde olan bir diziyse uzatmaya gerek yok zaten. Otur, seyret.

Yine bütün yakışıklıları toplamışlar diziye, başrol Hyun Bin ( Kim Joo Won) gerek karizmasıyla, gerek sevimli sevimli gülümsemesiyle bütün hatunları kendisine hayran bırakıyor. Zengin, züppe rolünü iyi kıvırdığı gibi kadınmış gibi rol yapması ise cidden en çok güldüğüm sahneler arasındaydı.

Başrol kızımız ise akıllı, kendini işine veren ve bol bol acı çekmiş bir karakter. Kim Joo Won, bütün dizi boyunca nasıl bu kadından etkilendiğini çözmeye çalışırken bende elimde olmadan hakkaten etkilenecek kadın değil ama şu Koreliler hep başrole sadece sevimli olan bir kadın getiriyorlar diye düşünmekle geçirdim.

Fiziksel olarak ilk anda yakıştıramasam ve her ne kadar mutlu son beklesem de bütün dizi boyunca nasıl bir araya gelecekler acaba sorusuyla izlettiriyor kendisini dizi. Çiftin en komik sahneleri kesinlikle beden değiştirdikleri kısımlar. Yağmurda değiştiklerini ve ev yapımı şarapları içtikleri için beden değiştirip durduklarını zar zor çözüyorlar. Onun dışındaki bölümlerde genelde bir kavga ve hayalkırıklıkları oluyor. Çok zengin olan Kim Joo Won, hayatını dublörlük yaparak kazanan Gil Ra Im'i pek anlayamıyor normal zamanlarda. Bol bol eleştirip, aşağılıyor kızı.

Ama bana göre bu dizinin asıl yıldızı kesinlikle OSKA'dır. Aman Tanrım, adamın yaptığı her hareket çok komikti. Tam bir stardı. Bencil, kendini beğenmiş, sürekli huysuzluk yapan bir adam. Ama bunun yanında cidden yakışıklı ve kadın tavlamada uzman birisi. Gil Ra Im ve Kim Joo Won'un tanışmalarının sebebide zaten Oska. Başını belaya sokan Oska yüzünden yanlış kızla irtibata geçen Kim Joo Won daha sonra bu kızımızı yani Gil Ra Im'i asla aklından çıkaramıyor. Sürekli yanındaymış gibi hayaller kurması çok güzel düşünülmüş detaylar. Ayrıca Oska ile Kim Joo Won'un didişmeleri şahane.

Oska'nın ilk ve son aşkı olan Yoon Seul rolündeki Kim Sa Rang bana göre dizideki en güzel kadın oyuncu. Zaten hemen hemen her Kore dizisinde yan roller çok güzel bayanlardan seçiliyor. İlk başlarda Yoon Seul tam bir pislik gibi davranıyor ama sonra sonra aslında Oska yüzünden çok acı çekmiş olduğu ortaya çıkıyor. O anda insanın kanı kaynayıveriyor zaten kıza. Aşkı için intihar girişiminde bile bulunmuş. Ama sonunda ödüllendirilen çiftlerden birisi onlar.

Dizinin kuşkusuz en kötü kısmlardan birisi kapalı alan korkusu olan Kim Joo Won'un asansörde mahsur kalması. Gerçekten harika rol yapmış o anda, kalp krizi geçiriyor sanıyorsunuz. İkinci kötü olunan kısım ise Kim Joo Won'un hastanede ne zaman uyanacağı belli olmayan Gil Ra Im'in bedenini kaçırıp, ruhların değişmesi için yağmur yağan bir yere gitmesi. Cidden ölecekler mi? dedim. Kore dizilerinin kötü taraflarından biriside burası. Hiç acımadan öldürürler. Değişimden sonra bir de uyanmadılar ben iyice kudurdum. Üstelik final bölümüne çok az kalmış. Ne ara uyanacak, ne ara değişecekler, ne ara mutlu olacaklar derken ağlamaktan bir hal oldum. Hiç sevmiyorum böyle kötü şeyler yazan senaristleri.

Son bölümlerde bol bol gözyaşına sebep olsa da sonunda herkes mutlu oluyor. Kim Joo Won'un annesi haricinde herkes. Kadın çok inatçı çıktı, asla ilişkilerine izin vermedi. Bu kadar katı bir rol yapılmasına gerek yoktu. Son bölümde finalin hatrına kabullenmiş bir anne olabilirdi. Bir de yan rollerden birisinde gay rolü verilen yakışıklıya azıcık daha sahne yazılabilirdi. Mutlu mu oldu göremedik. Sadece bastı gitti çocuk. Gay olması istenmeyecek kadar yakışıklıydı -kendimi düşünüyorum burada evet, ama çocuk çok genç-

Dizinin şarkıları çok güzel. Güzel bir derleme toplama yaparak dizi müziklerinide içeren linkleri bir bir ekleyeceğim.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !