>Bokura Ga Ita

 

Bitirdiğim son anime "Bokura Ga Ita". Alışkın olduğum tarzda çizimlere sahip olmamasına karşın sonuna kadar bitirip sonra huzursuz hissettim kendimi. Neden böyle trajik bir sonla bitti. Ne kadar kötü oldum yahu. Ağlamakla ağlamamak arasında gelgitler yaşayıp iyice gerildim. Bir şeyler izlemek gibi değildi bu anime. Daha çok Takahashi'nin kafasından geçenleri dinlemek gibiydi. Zaten duyguları anlatmak için çok sade çizimler yapılmış.

Kız arkadaşının ölümünü kaldıramayan Yano, onun bir gülüşüyle her şeyi unutan Takahashi.. ve bu karmaşıklığın ortasında yürütülmeye çalışan bir ilişki.

Ölen kızarkadaşının davranışları yüzünden ihanete uğradığını düşünen Yano kızlara güvenmiyor. Takahashi ise onun güvenini kazanmaya çalışırken, kalbinde yatanları da söyletmeye çalışıp Yano'yu rahatlatmaya çalışıyor. Ama öyle anlar geliyor ki eski sevgilinin hayaletiyle boy ölçüşemiyor bazen. Kıskanıyor bir süre. Ama o kadar samimi duygularla, gözyaşları içinde.. "Yano" diye seslenişi çok güzeldi.. Bu kızı kim seslendirdiyse çok çok uyumlu olmuş.

Birbirlerini sevmeleri, sarılmaları.. bütün kırgınlıklara rağmen yine birbirlerine ihtiyaç duymaları.. Sadece sözlerle anlatılan bir animede bu kadar duygunun izleyene verilmesi gerçekten büyük başarı. Uzun uzun bir kareye bakarken pek çok şey kafasından geçiyor insanın.

Yano'nun Takahashi ağladığında kendisini çaresiz hissetmesi.. Bir de çok güzel müzikleri var. Efkar basıyor resmen.

Sonu çok trajik bitmiş olsa da Yano'nun düşünceleri gerçekten çok duygusaldı. Neredeyse her bölümde Takahashi'nin penceresinden bakarken ilişkiye böyle Yano'ya geçmek ve bir erkeğin bir kıza ne kadar bağlanabileceğini anlamak.. gerçekten inanılmaz bir ruh haline sokuyor insanı. İnsan ister istemez mutlu bir son için başka sezonları var mı diyor ama çok yazık ki bitirmişler o şekilde güzelim animeyi.

Bende isterdim bir erkeğin bana sonsuzluğun var olduğunu söylemesini.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !